מי אני

שמי ערן כ"ץ, אני פסיכולוג קליני רשום במשרד הבריאות (מ.ר. 98408)

סיימתי תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה וביולוגיה במסלול מדעי המוח באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד, גם כן באוניברסיטת תל אביב.

ניסיוני הטיפולי כולל עבודה במסגרות מגוונות ועם קבוצות גילאים שונות.

פעלתי בשירות הפסיכולוגי-חינוכי של רמת השרון, שם ליוויתי תהליך קבוצתי כיתתי תוך ליווי של המורה וביצעתי התערבות טיפולית פרטנית עם מספר ילדים.
פעלתי גם כמטפל במרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בבית החולים תל השומר, שם טיפלתי בילדים ובני נוער שהגיעו עם מגוון בעיות ומצוקות ועבדתי רבות גם עם ההורים במקביל לטיפול בילד.
פעלתי גם כפסיכולוג במרפאת החרדה והמרפאה הפסיכוסומטית במרכז שניידר לרפואת ילדים אליהן מגיעים ילדים ובני נוער עם קשת של בעיות חרדה או בעיות פסיכוסומטיות, בגישת טיפול קצרת-מועד וממוקדת המשלבת עבודה קוגניטיבית-התנהגותית עם כלים מגוונים כגון ביופידבק, דמיון מודרך ועוד.

כיום אני עובד במרפאה הציבורית לבריאות הנפש בפתח תקווה כפסיכולוג קליני. במסגרת עבודתי במרפאה אני מטפל באוכלוסייה מגוונת מאוד, החל בילדים צעירים ומשפחותיהם וכלה באנשים מבוגרים. במרפאה התנסיתי בגישות שונות לטיפול, כולל טיפול קצר-מועד ושילוב של גישות ממוקדות גוף בטיפול. אני מאמין שהצלחת הטיפול תלויה ביכולת של המטפל ולהכיר את המטופל בסבלנות על מנת להתאים את הטיפול לצרכיו ויכולותיו.

במקביל לעבודתי במרפאות אני מטפל בקליניקה פרטית במרכז תל אביב, שם אני מטפל בילדים, בני נוער ומבוגרים.

אני גם כותב את הבלוג "על הספה" שמוקדש להתבוננות מזוויות שונות על עולם הפסיכולוגיה.