טיפול פסיכולוגי

"המטפל היה מהותי כעד מלא חמלה, אדם אחר שיעזור לי לעמוד מול דימויים ופחדים שנשאתי בגופי, כל מה שלא יכולתי לעמוד מולו לבדי" – ג'ק קורנפילד

אנשים פונים לטיפול נפשי בגלל סיבות שונות. לעתים אדם סובל מנושא ספציפי שאותו הוא מבקש לפתור כמו חרדה מסוימת, תחושות דכאון או קושי בשמירה על מערכות יחסים זוגיות. ישנם מקרים שבהם אדם פונה לטיפול עקב משבר חיים כמו גירושין, אובדן מקום עבודה, מוות במשפחה. וישנם מקרים שבהם אדם יגיע לטיפול ללא נושא ספציפי אלא עקב תחושה אולי כללית יותר שיש דבר מה בחייו שאיננו בסדר, שהוא לא מצליח להיות מאושר, והוא מבקש להבין מה ולמה.

לכל אחד מאלו ניתן לתת מענה בטיפול פסיכולוגי. אני מאמין שאין טיפול זהה ואחיד שמתאים לכל אדם ולכל מצב ושראשית יש לפגוש את האדם ואת העולם הפנימי שהוא מביא עמו ולהתאים את הטיפול אליו ולצרכיו, תוך שמירה על בסיס תיאורטי ומחקרי ברור. הטיפול שאני עוסק בו מתבסס על עקרונות הטיפול הדינמי בשילוב הסתכלות וכלים מגישות נוספות כגון טיפול קוגנטיבי-התנהגותי או גישות המתמקדות בגוף. הטיפול הדינמי הוא תהליך שבו אנו מתבוננים יחד על העולם הפנימי של המטופל ועובדים על פיתוח המודעות והתובנה כלפי נקודות הקושי והסבל בחייו וכלפי הדרכים השונות בהן הוא פועל בעולם (לטוב ולרע).

אחד האלמנטים החשובים ביותר לטיפול שכזה הוא הבנה של מערכות יחסים והאופן שבו אנו מתנהלים בהן. הקשר שנוצר בין המטפל למטופל מהווה הזדמנות לחוות ממקור ראשון את הדרכים שבהן אנו מתקשרים עם גורמים שונים בעולם. מחקרים שנערכו על גורמים המקדמים טיפול מראים שוב ושוב שאיכות הקשר עם המטפל והברית הטיפולית הנוצרת בקשר הן מהמנבאים הטובים ביותר להצלחת הטיפול, בין אם מדובר בטיפול דינמי או בטיפול קוגנטיבי התנהגותי. לכן חשוב לי מאוד לייצר סביבה נעימה, מקבלת ובטוחה שבו יוכל המטופל להרגיש בנוח ולהתמסר לקשר משמעותי שיעזור לו להתקדם מנקודת הכאב והקושי אל עבר מקום טוב, מקבל ומאפשר יותר.

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר בטלפון 054-4270281 או לשלוח הודעה בעזרת טופס יצירת הקשר ואחזור אליכם בהקדם.